Pohlednice Hudba

21 ,-
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Ilustrace: Marie Brožová

Velikost pohlednice: 130 x 186 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obraz "Hudba" nakreslila Marie Brožová ještě před začátkem svého projektu Obhajoba pastelky v roce 2002. Jedná se o úplně nejstarší obraz Marie Brožové, který je v nabídce.

Popis obrazu: Vysokou travou plnou rozkvetlých barvínků jdeme za vílou hudby, která právě otevřela branku do svého království a na šatech se jí vlní houslové klíče. Tančí podle rytmu hudby, kterou slyší jen ona sama, a vede nás do světa plného darů, hudebních nástrojů, barevných tónů a nekonečné inspirace, kterou si můžeme obléknout jako létající plášť a překonat zemskou přitažlivost.

Zajímavost: Víte, že jsou lidé, kteří vnímají tóny a tóniny barevně a poslech hudby se pro ně stává vizuálním zážitkem? Například ruští skladatelé Alexandr Nikolajevič Skrjabin a Nikolaj Andrejevič Rimskij Korsakov se dokonce pokusili tento fenomén popsat a přiřadit k jednotlivým tóninám barvy, přičemž se dokonce dostali mimo viditelné spektrum do ultrafialové a infračervené. Marii Brožovou na jednom z veřejných kreslení navštívila hudebnice, která přišla o sluch, a koupila si obraz "Hudba", protože přesně tak prý hudbu vnímala uvnitř. Tóny přestala slyšet, ale barvy zůstaly. Možná právě díky svému barevnému vnímání hudby byli velcí hudební skladatelé jako Beethoven nebo Smetana schopní komponovat i poté, co ohluchli. O barevném jemnoslyšení pojednává i oblíbený román Marie Brožové od dánského spisovatele Petera Hoega Tichá dívka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Obchod
Štítky: stromy, M.Brožová
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: