Fotograf Daniel Řeřicha

                                                             80_14
 
 

Daniel se narodil v Krupce u Teplic, což je městečko v podhůří Krušných hor. Rád cestuje a navštěvuje zajímavá místa. Fotografuje hlavně krajinu a jelikož se každý den z domova dívá na krásné České středohoří a má to kousek do Českého Švýcarska, tak asi právě proto má nejraději snímky horské a vysokohorské krajiny.

Daniel se považuje za krajináře a jeho hlavní doménou proto byly donedávna barevné fotografie a ta černobílá byla jen občasným doplňkem. V poslední době tomu začíná být jinak, černobílé minimalistické snímky krajiny či architektury ho oslovují čím dál tím více.
Zastává názor, že „Každá krajina na naší planetě má své typické kouzlo a svou jedinečnou flóru a faunu. Každé roční období s sebou přináší změny v krajině, ale třeba i pouhá hra světla a stínů mezi dnem a soumrakem umocňuje její osobitý ráz. Tyto kouzla a krásy, které dokázala příroda vytvořit a které jsou ozdobou všech kontinentů, se pak snažím zachytit na svých fotografiích.“

Fotografie prezentoval na několika autorských nebo společných výstavách. Získal několik prvních, druhých a třetích míst v různých fotografických soutěžích v Čechách a na Slovensku. Zabývá se drobnou publikační činností v elektronických a tištěných médiích a několik jeho fotografií bylo otištěno ve fotografických a cestovatelských časopisech vydaných na území Čech, Slovenska, Anglie, Německa, Jihoafrické republiky nebo dokonce vzdálené Číny.

 

Nabídka pohlednic

                                                                  80_11

Navštivte také Danielovi stránky, kde najdete všechny jeho nádherné fotografie: www.danielrericha.cz