Fotograf Janek Sedlář a jeho úžasné pohlednice lesů

                                       79_02                                                             
 
 

Janek se narodil v roce 1987 a pochází z Lipova. Téměř 15 let bydlel ve Veselí nad Moravou a vystudoval střední uměleckou školu se zaměřením na keramiku. V tuto dobu se však probudil vztah k fotografii a tak si Janek půjčoval otcův fotoaparát a zkoušel své první snímky.

„Toto životní období bylo poněkud divoké a ukončil jsem ho rozhodnutím razantně změnit svůj životní styl. Po této změně jsem ucítil potřebu chodit více do přírody. Začal jsem o víkendech pravidelně vyrážet do Bílých Karpat, které mně přitahují dodnes a vzniká zde většina mých prací.  Nabalím si batoh na 2-3 dny a putuju, při tom fotím. Při dlouhém putování je Člověk těžší v nohách a lehčí na mysli. Osvěží to ducha a obnoví životní energii.“

„Díky opravdu častým návratům do lesů a hor jsem svědkem nádherných a neopakovatelných momentů. Je úžasné procházet se brzo ráno mlžnou lesní krajinou, nikde ani živáčka, či stát na vrcholu hory při východu slunce, když se dole ještě spí. V těchto okamžicích si naplno uvědomuju krásu našeho života. Tyto jedinečné zkušenosti se však slovy předat nedají, člověk tam prostě potřebuje být přítomen a naplno prožívat daný okamžik všemi smysly. Tuto možnost divák sledující fotografii nemá. Tento smyslový deficit se snažím obejít zprostředkováním emocí a pocitů, které jsem měl na daném místě. Abych toho docílil používám v postprodukci svobodně a intuitivně barvy, které mnohdy nesouvisí s realitou.
Doporučuju proto při sledování mé práce vypnout mozek a dívat se spíše srdcem…

 

 

79_17                  Pohlednice Janka Sedláře

 

 

 

Navštivte Jankův web, kde se dočtete více a kde si můžete prohlédnout všechny fotografie – www.janeksedlar.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení